Punktlighetsligaen · plass 6 av 12
R40Bergen–Voss–Myrdal–Ål
2026-10-17.
- Målte stoppavganger
- 324
- Minst 4 min forsinket
- 17
- Hele tog meldt innstilt
- 0
- Stopp meldt sløyfet
- 0
Forsinkelser og datadekning
Målte forsinkelser: 17 på 4–9 min · 0 på 10–29 min · 0 på 30+ min.
0 planlagte stoppavganger mangler tidsmåling. En manglende måling er ikke bevis på innstilling.
Innstillingstallene er mottatte meldinger, ikke endelig fasit. Hele tog og enkeltstopp er ulike måleenheter; stopp fra helt innstilte tog telles ikke på nytt som sløyfede stopp.
Punktlighet, 2026-10-17
94,8 %
n = 324 stoppavganger · dekning 100 %
Rushtid
–
n = 0
Utenom rush
94,8 %
n = 324
94,8 %i rute
324 målte stoppavganger · dekning 100 %
16 av 30 dager publisertBrudd = ikke publisert
Pek, trykk eller bruk piltastene for å utforske hver dag.
Dagstall og datadekning
Hvert punkt er én dag, ikke et glidende snitt. Vi publiserer punktlighet ved minst 95 prosent dekning av forventede avganger. Brudd betyr ikke null: en manglende måling, lav dekning og en dag uten planlagte avganger er ulike tilstander. Kurven stopper ved hver upubliserte dag.
Farger: grønn ≥ 90 %, gul 80–89,9 %, rød < 80 %. Akseområdet er alltid merket; velg 0–100 % for hele skalaen.
| Dato | I rute / status | Observert | Dekning |
|---|---|---|---|
| 85,2 % | 474 | 100 % | |
| 97,2 % | 353 | 100 % | |
| 90,6 % | 341 | 100 % | |
| 93,6 % | 404 | 100 % | |
| 82,3 % | 474 | 100 % | |
| 93,1 % | 465 | 98,1 % | |
| 73,5 % | 465 | 98,1 % | |
| For lav datadekning | 439 | 92,61 % | |
| 99,4 % | 359 | 100 % | |
| 90,3 % | 341 | 100 % | |
| For lav datadekning | 337 | 66,2 % | |
| For lav datadekning | 279 | 59,61 % | |
| For lav datadekning | 311 | 63,34 % | |
| For lav datadekning | 249 | 55,58 % | |
| 78,4 % | 430 | 97,9 % | |
| For lav datadekning | 269 | 87,9 % | |
| For lav datadekning | 241 | 78,75 % | |
| For lav datadekning | 412 | 93,84 % | |
| For lav datadekning | 394 | 89,74 % | |
| 87,5 % | 439 | 100 % | |
| For lav datadekning | 391 | 89,06 % | |
| 92,1 % | 430 | 97,9 % | |
| 96,2 % | 315 | 97,2 % | |
| For lav datadekning | 282 | 92,15 % | |
| For lav datadekning | 379 | 93,34 % | |
| For lav datadekning | 395 | 89,97 % | |
| 90,9 % | 439 | 100 % | |
| 96,8 % | 439 | 100 % | |
| For lav datadekning | 411 | 93,62 % | |
| 94,8 % | 324 | 100 % |