Punktlighetsligaen · plass 16 av 16

L4Bergen–Arna

Dette har vi målt på L4

2026-10-15.

Målte stoppavganger
132
Minst 4 min forsinket
69
Hele tog meldt innstilt
0
Stopp meldt sløyfet
0
Forsinkelser og datadekning

Målte forsinkelser: 69 på 4–9 min · 0 på 10–29 min · 0 på 30+ min.

0 planlagte stoppavganger mangler tidsmåling. En manglende måling er ikke bevis på innstilling.

Innstillingstallene er mottatte meldinger, ikke endelig fasit. Hele tog og enkeltstopp er ulike måleenheter; stopp fra helt innstilte tog telles ikke på nytt som sløyfede stopp.

Punktlighet, 2026-10-15

47,7 %

n = 132 stoppavganger · dekning 100 %

Rushtid

47,9 %

n = 48

Utenom rush

47,6 %

n = 84

Utvikling siste 30 kalenderdager

47,7 %i rute

132 målte stoppavganger · dekning 100 %

Skala 40–100 %

22 av 30 dager publisertBrudd = ikke publisert

Pek, trykk eller bruk piltastene for å utforske hver dag.

Dagstall og datadekning

Hvert punkt er én dag, ikke et glidende snitt. Vi publiserer punktlighet ved minst 95 prosent dekning av forventede avganger. Brudd betyr ikke null: en manglende måling, lav dekning og en dag uten planlagte avganger er ulike tilstander. Kurven stopper ved hver upubliserte dag.

Farger: grønn ≥ 90 %, gul 80–89,9 %, rød < 80 %. Akseområdet er alltid merket; velg 0–100 % for hele skalaen.

Utvikling siste 30 kalenderdager
DatoI rute / statusObservertDekning
99,2 %132100 %
98,5 %132100 %
100,0 %137100 %
100,0 %7597,4 %
100,0 %5398,1 %
100,0 %126100 %
99,2 %132100 %
97,7 %13199,2 %
100,0 %13098,5 %
99,3 %13598,5 %
100,0 %77100 %
100,0 %7198,6 %
For lav datadekning8263,07 %
For lav datadekning8264,06 %
For lav datadekning8264,06 %
For lav datadekning7461,66 %
100,0 %13296,4 %
For lav datadekning5886,56 %
For lav datadekning6286,11 %
100,0 %13098,5 %
For lav datadekning10277,27 %
100,0 %132100 %
For lav datadekning11990,15 %
97,8 %13497,8 %
94,8 %77100 %
100,0 %7198,6 %
89,5 %12495,4 %
56,9 %13098,5 %
50,8 %132100 %
47,7 %132100 %

Rutetabell for L4 · Metodikk